حاجی زاده: از ظرفیت بخش صنعت هوایی برای تولید ثروت در کشور استفاده شود


1402/12/19به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی نمایشگاه صنعت هوایی پیام، سردار امیرعلی حاجی زاده روز جمعه در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنت هوایی پیام، بازدید از این نمایشگاه و دستاوردهای هوایی و فضایی کشور را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: همه صنعتگران و متخصصین بخش هوایی کشور در این نمایشگاه دور هم جمع شدند که با هم آشنا می شوند و آنانی که مصرف کننده و کاربر هستند هم در بازدیدها از آخرین دستاوردها آشنا می شوند.
وی ضمن قدردانی از مسوولان در برکزاری این نمايشگاه  اظهار کرد: این مجموعه را برای اولین بار به کرج و فرودگاه پیام آمد که قبل از آن فقط در کیش برگزار می شد و تمام مردم توان و امکان بازدید از آن نمایشگاه را نداشتند که حرکتی خوبی است و افزایش تعداد بازدیدکنندگان از این نمایشگاه که بیشتر آنان دانشجویان و شرکت های دانش بنیان و دانشگاهیان هستند این موفقیت را در انتخاب محل برگزاری نمایشگاه نشان می دهد.
وی در ادامه با بیان اینکه پیشرفت در بخش های مختلف درحوزه صنعت بسیار خوب است، گفت: با توجه به اینکه سالیان سال هست در تحریم هستیم کارهای خوبی انجام شده ولی باید یک مقداری بیشتر به این بخش توجه شود و سرعت بیشتر شود.
فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: در این سال های گذشته به دنبال شکست تحریم ها و  عبور از آن و حل مشکلات داخلی بودیم ولی اکنون می توانیم با استفاده از صنعت هوایی رشد خوبی را برای کشور رقم بزنیم.
وی تصریح کرد: از فعالیت های دانش بنیان در این بخش نیز بسیاری از کشورها می توانند استفاده کنند ضمن اینکه متخصصان و دست اندرکاران این صنعت و دانش باید تمام تلاششان برای صادرات باشد و این بخش را توسعه دهیم و در بعضی از حوزه های باقیمانده به آن ها هم توجه شده و خودکفا شویم.
حاجی زاده خاطرنشان کرد: در این سال ها خوب پیش رفته ایم و گر هدف گذاری های جدید و بلندپروازانه را برای مجموعه داشته باشیم متخصصانی که در این مجموعه دیده شدند به جاهای خوبی خواهیم رسید.
نمایشگاه صنعت هوایی پیام از ۱۶ تا ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ در فرودگاه بین‌المللی پیام از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در حال برگزاری است ؛ علاقمندان برای حضور و بازدید از این نمایشگاه می‌بایست با مراجعه به سایت www.payamairshow.com ثبت‌نام کنند.