آغاز به کار نخستین نمایشگاه صنعت هوایی پیام از امروز شانزدهم اسفند ۱۴۰۲


1402/12/16به گزارش کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات نخستین نمایشگاه صنعت هوایی پیام، سید مهدی جعفری با بیان اینکه حدود ۱۰۰ شرکت فعال حوزه هوانوردی در نخستین نمایشگاه صنعت هوایی پیام حضور دارند، تصریح کرد: در این نمایشگاه بخشی از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در صنعت هوانوردی به نمایش درآمده است‌.
وی با اشاره به اینکه مراسم افتتاحیه آغاز به کار این نمایشگاه در ساعت ۱۴ امروز شانزدهم اسفند ماه برگزار خواهد شد، بیان داشت: این آیین با حضور دکتر فیروز آبادی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر زارع پور وزیر فناوری اطلاعات و فناوری ارتباطات، دکتر بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، کاپیتان محمدی بخش رییس سازمان هواپیمایی کشوری، مجتبی عبداللهی استاندار البرز و  تنی چند از مقامات کشوری در سالن ترمینال فرودگاه بین المللی پیام برگزار می شود.
وی اضافه کرد: این رویدادملی در سه بخش نمایشگاهی، جانبی و نمایشی برگزار که انجام سقوط پرواز، پرش چتربازان از هواپیما و حرکات آکروباتیک هواپیماهای سبک از بخش‌های جذابی است که در بخش نمایشی، شاهد انجام آن خواهیم بود.
جعفری با بیان اینکه ارائه دستاوردهای فناورانه، پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه پهپادها، توسعه ناوگان هوایی و ارتباط بخش صنعت با شرکت‌های دانش‌بنیان از مهمترین اهداف برگزاری نخستین نمایشگاه صنعت هوایی پیام است، تصریح کرد: در این نمایشگاه، خلبانان ایرانی با هواپیماهای سبک به اجرای حرکات نمایشی خواهند پرداخت.
جعفری پرواز جنگنده‌های نظامی ایران و به نمایش گذاشته شدن بیش از 30 هواپیمای سبک و سنگین در بخش زمینی (استاتیک شو) را از دیگر برنامه‌های بخش نمایشی، نمایشگاه صنعت هوایی پیام اعلام و بیان داشت: همچنین در این نمایشگاه شاهد پرواز بالن‌های بزرگ خواهیم بود.
رئیس کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی نخستین نمایشگاه صنعت هوایی پیام با اشاره به اجرای برنامه‌های جذاب برای بازدیدکنندگان این نمایشگاه، عنوان کرد: به همین منظور، سه فیلم سینمایی ایرانی و خارجی در حوزه هوانوردی در ایام برگزاری نمایشگاه صنعت هوایی پیام به نمایش درخواهدآمد.
نمایشگاه صنعت هوایی پیام از ۱۶ تا ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ در فرودگاه بین‌المللی پیام از ساعت ۱۰ تا ۱۸ برگزار خواهد شد، علاقمندان برای حضور و بازدید از این نمایشگاه می‌بایست با مراجعه به سایت www.payamairshow.com نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند